Bella Hadid: Ikona módy, která ovládá svět runwaye

Bella Hadid

Bella Hadid je jednou z nejžádanějších modelek současnosti. Narodila se v roce 1996 v Los Angeles a svou kariéru odstartovala již ve svých 16 letech. Její průlom přišel v roce 2016, kdy se objevila na přehlídce Victoria's Secret a ihned se stala jednou z nejobdivovanějších modelek této prestižní značky. Od té doby si zahrála na titulních stránkách mnoha módních magazínů, spolupracovala s řadou prestižních návrhářů a stala se ikonou mnoha mladých dívek po celém světě. V tomto článku se podíváme blíže na život této úspěšné modelky, její kariéru i osobní život.

Původ a rodina

Bella Hadid se narodila do rodiny slovinské maminky a palestinského otce. Její rodiče se setkali během studií architektury v Paříži a od té doby spolu zůstali. Bella má starší sestru Gigi, která je také modelkou, a mladšího bratra Anwara, který se věnuje hudební kariéře. Rodina Hadidů je známá svými kořeny v oblastech Evropy i Blízkého východu a má tak velmi pestrý kulturní background. Bella sama často sdílí na sociálních sítích fotografie se svou rodinou, což dokazuje, jak důležitá pro ni je jejich podpora a blízkost.

Kariéra jako modelka

Kariéra jako modelka je pro mnoho dívek snem, který se však podaří splnit jen velmi málo z nich. Jednou z těch, které se to povedlo, je i americká modelka Bella Hadid. Své první modelingové angažmá si odbyla již ve svých 16 letech a dnes patří mezi nejvyhledávanější modelky světa. Její kariéra je postavena na tvrdé práci, disciplíně a schopnosti nepoddávat se tlaku ze strany módního průmyslu. Ačkoliv se zdá, že byt modelkou může být snadné a romantické, Bella Hadid dokazuje opak – její život sice plný luxusu a cestování po celém světě, ale rozhodně není bezstarostný a vyžaduje maximální nasazení.

Úspěchy a ocenění

Bella Hadid se může pyšnit mnoha úspěchy a oceněními během své kariéry jako modelka. V roce 2016 byla zvolena za "Modelku roku" na cenách GQ Men of the Year Awards a v roce 2019 obdržela cenu CFDA (Council of Fashion Designers of America) za nejlepší módní kampaň. Tento rok se stala také tváří nové kampaně pro Dior Beauty. Jejím největším úspěchem však bylo získání prestižního titulu Victoria’s Secret Angel, kterým se stala v roce 2016 a udržela ho do roku 2018. Sama Bella říká, že nejvíc si váží podpory fanoušků a možnosti pracovat s několika světovými značkami módy, což pro ni bylo vždy velkým snem.

Styl a móda

Bella Hadid je nejenom známá pro svoji modelovou kariéru, ale také pro svůj jedinečný styl a smysl pro módu. Její outfitové volby jsou vždycky oku lahodící a zaujmou především díky perfektní kombinaci různých kousků a detailů. Ráda experimentuje s neobvyklými barvami, materiály či vzory a dokáže si poradit s jakoukoliv situací - od přehlídky haute couture až po relaxovaný street style. Navíc se nikdy nebojí ukázat i svou sportovní stránku, což ji činí inspirativním příkladem pro mnoho lidí po celém světě. Je jisté, že Bella Hadid je stále jednou z největších ikon stylu a módy v současné době.

Spolupráce s módními značkami

Bella Hadid je jednou z nejžádanějších modelek současnosti a spolupráce s módními značkami je pro ni denním chlebem. Díky svému povolání si může dovolit oblékat ty nejnovější trendy od největších návrhářů a být tím pádem i inspirací pro mnoho žen a dívek po celém světě. Bella spolupracuje s mnoha módními značkami, jako je například Dior, Moschino či Versace. Tyto spolupráce jí umožňují být v centru pozornosti a současně šířit poselství daných značek. Jejich kolekce propaguje na sociálních sítích, kde má více než 40 milionů fanoušků. Spolupráce s módními značkami tak pro ni není pouze pracovní povinnost, ale také především skvělá příležitost ukázat se v co nejlepším světle a inspirovat další generace modelek a fashionistek.

Osobní život

Bella Hadid, populární americká modelka s arabskými kořeny, se narodila v roce 1996 v Los Angeles. Od dětství chtěla být tanečnicí, ale poté, co zvládla choreografii videoklipu svého bratra Dua Lipy, se začala zajímat více o modeling. Své první profesionální focení měla v roce 2014 a poté se rychle prosadila na přehlídkových molech po celém světě.

V osobním životě je Bella velmi aktivní na sociálních sítích a její profily jsou nabité fotografiemi z cestování a setkání s celebritami. Nedávno také poprvé prozradila svůj vztah s The Weekndem, kanadským zpěvákem, kterého zná již dlouhou dobu.

Bella Hadid si udržuje zdravý životní styl a je často vidět jak cvičí jógu nebo běhá venku. V rozhovorech často zdůrazňuje důležitost rodiny a podpory od blízkých lidí. Jejím snem je stát se nejen úspěšnou modelkou, ale i módním návrhářem a propagovat udržitelnost v módě.

Aktivismus a charitativní činnost

Bella Hadid je nejenom světově proslulou modelkou, ale také aktivistkou a občankou se silným smyslem pro charitativní činnost. Její angažovanost v různých tématech se stala inspirací pro mnoho fanoušků a následovníků po celém světě.

Od roku 2016 Bella Hadid podporuje organizaci UNICEF, kde se snaží pomoci při zlepšování situace dětí ve světě. Navštívila například uprchlické tábory v Bangladéši a Syrské arabské republice, aby zviditelnila tragickou situaci, kterou mnoho rodin musí čelit.

Bella Hadid také přispívá pozorností k tématu životního prostředí. V roce 2019 byla jmenována ambasadorkou kampaně "Fashion for Relief", která povzbuzuje lidi k odpovědnosti za ochranu přírody a důslednému plánování udržitelnosti v módním průmyslu.

Je nesporné, že Bella Hadid ukazuje svými skutky, že každý má velký potenciál pomoci druhým. Je to modelka s velkým srdcem, která si uvědomuje svůj vliv na své fanoušky a pomocí sociálních médií šíří své poselství o potřebě pomáhat lidem a planetě.

Kontroverze a veřejné vnímání

Kontroverze a veřejné vnímání jsou pro modelku Bellu Hadid neodmyslitelně spjaty s jejími aktivitami v poslední době. Mnozí ji kritizují za propagaci palestinského konfliktu na sociálních sítích a účasti na bojkotu izraelských produktů. Na druhé straně, Bella má i své zastánce a obdivovatele, kteří ji chválí za odvahu postavit se za spravedlnost a lidská práva. Své kontroverzní postoje reprezentuje i prostřednictvím módních kampaní, což jen zvyšuje pozornost a diskuse kolem ní. Zajímavé je sledovat, jak si taková kontroverznost ovlivňuje veřejné vnímání této výrazné osobnosti světa modelingového průmyslu.

Budoucí plány a projekty

Bella Hadid patří mezi nejúspěšnější modelky současnosti a její budoucí plány a projekty jsou velmi zajímavé. Jedním z nich je pokračování spolupráce s mnoha prestižními módními značkami, jako jsou například Dior, Versace či Moschino. Kromě toho se chystá rozšířit svůj portfólio a začíná se věnovat také herecké kariéře. Nedávno podepsala smlouvu na hlavní roli ve snímku "The Last Three Days". Bella Hadid tak dál rozšiřuje svůj dosavadní úspěch a očekává se, že ji ještě uvidíme v mnoha dalších projektech do budoucna.

Celkově lze říci, že Bella Hadid je jednou z nejúspěšnějších a nejžádanějších modelek současnosti. Její krása, eleganci a styl jí pomohly stát se hvězdou na přehlídkových molech po celém světě. Stejně tak její schopnost být přirozeným a sympatickým člověkem jí vynesla mnoho fanoušků a spolupracovníků.

Je naprosto jisté, že tuto úspěšnou kariéru musela vybudovat s tvrdou prací a obrovským odhodláním dosáhnout svých cílů. Bez ohledu na to, jak velké bylo její jméno dřív, nyní je známá jako jedna z velkých osobností módního průmyslu. Její skvělé výkony ji udržují ve špičce profesionální kariéry.

V závěru lze říci, že Bella Hadid je vzorem pro mnoho lidí - nejenom pro mladé ženy toužící po kariéře v modelingu, ale i pro ty, kteří hledají inspiraci k tomu, aby se stali lepšími verzi sami sebe.

Publikováno: 31. 07. 2023

Kategorie: móda

Autor: Ludmila Nováčková

Tagy: bella hadid | modelka